24. 4. 2018

Na tiskové konferenci 18. dubna představila prostějovská opozice model, v jakém bude kandidovat do říjnových komunálních voleb. Zelení budou na kandidátce Na rovinu spolu s Piráty, TOP 09 a hnutím Starostové a nezávislí.

Informace o kandidatuře Zelených spolu s dalšími partnery potvrdil předseda zdejší základní organice Ivo Lužný. „S kolegy ve sdružení Na rovinu nás kromě podobných názorů na komunální témata v Prostějově spojuje také společný zájem o demokracii v naší zemi a abychom zůstali dál součástí euroatlantického společenství. Zkrátka spojují nás i hodnoty přesahující naše město,“ vysvětlil Lužný široké spojení.

Nejvyšším kandidátem za Stranu zelených bude historik Martin Hájek, místopředseda Spolku za staré Vrahovice. „Jako hlavní cíl v politice mám obranu zájmů okrajových čtvrtí tak, aby lidé žijící například ve Vrahovicích, Krasicích, nebo třeba v Žešově věděli, že se o jejich problémy někdo zajímá. Byl bych rád, kdyby město nabízelo svým občanům stejnou kvalitu služeb bez ohledu na to, ve které čtvrti žijí,“ říká Hájek, který se bude věnovat také otázkám životního prostředí.

Další zelené kandidáty představíme později.