1. 2. 2015

Na minulém zastupitelstvu probíhala dlouhá diskuze o podezřelém bydlišti uvolněného radního, komunisty Jaroslava Šlambora, který podle zjištění redaktora Mladé fronty dnes nebydlí v Prostějově, ale v obci Skalka. Mluvilo se také o právu opozice publikovat v radničních novinách svá stanoviska.

O zvláštním bydlišti radního Jaroslava Šlambora (KSČM) se začalo mluvit už v listopadu. Odpor opozice však vyvrcholil k předložení usnesení, které by znamenalo žádost na Ústavní soud o odebrání mandátu této osobě. „Je zřetelné, že pan Šlambor nenabyl mandát čistou cestou, ale obešel volební zákon. Myslím si, že by bylo nejlepší, kdyby sám rezignoval, pokud však nehodlá, měl by udělat pořádek soud,“ vyjádřil se zastupitel Změny pro Prostějov a předseda prostějovských zelených Jan Navrátil. Tento návrh projednávalo prosincové zastupitelstvo.

Na přímou otázku, kde bydlí, totiž radní Šlambor odmítl odpovědět s tím, že odpoví písemně do 30 dnů. „Tomuto přístupu nerozumím, nicméně to respektujeme a v závislosti na tomto vyjádření zvolí opozice další postup,“ dodal Jan Navrátil.

Jaroslav Šlambor však proslul také snahami o ovládnutí Radničních listů. Na články opozičních zastupitelů totiž opakovaně reagoval, ovšem ve stejném čísle, v němž vyšly dané články. „Tento pán, pod jehož vedením v minulém období nefungoval kontrolní výbor, se staví do role cenzora a zneužívá své pozice radního, když si prohlíží příspěvky opozice do radničních novin ještě před vyjitím a dokonce na ně reaguje,“ uzavřel Jan Navrátil.