17. 9. 2014

Prostějované, kteří chtějí využít kvalitní nabídky koupališť a aquaparků, musejí odjíždět jinam.

Máme tu nově opravený aquapark Koupelky, jehož oprava stála až 240 milionů (a to nepočítám pokutu, kterou město platilo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže kvůli podivným podmínkám při zadávání veřejné zakázky. Připomínáme, že jednou ze stavebních společností byla právě firma radního Peichla).

V aquaparku si nezaplavete a o teplé vodě se dá mluvit jen těžko (byla zakoupena tepelná čerpadla, ale ta jsou hlučná a hygiena zakázala jejich používání).

Mimochodem, aquapark funguje pouze od června do září s výjimkou deštivých dnů.

Koupaliště ve Vrahovicích

Město nevydalo finance na jeho opravu, přesto ho sokolové drží v provozu. Ovšem o moderním místu ke koupání se dá v tomto případě jen stěží mluvit: jeden venkovní víceúčelový bazén je zkrátka nedostačující.

A to nešťastné koupaliště na Kostelecké… V roce 2006 bylo uzavřeno, od té doby chátrá a nyní, v létě 2014, bylo zbouráno.

A jaké navrhuje Změna pro Prostějov řešení? Především si myslíme, že je potřeba investovat do rekonstrukce vrahovického koupaliště. Domníváme se, že v areálu koupaliště na Kostelecké by výhledově mohl vyrůst krytý aquapark, například podobný tomu v Hranicích. Ten stál 115 milionů, což je méně než ten prostějovský, a nabízí podstatně lepší služby. Pod střechou.

Jakub Čech