1. 12. 2016

Členové prostějovské organizace se ve středu sešli na členské schůzi, aby probrali plány na další činnost, zvolili delegáty a vedení prostějovské organizace. Ve funkci předsedy prostějovské základní organizace tak začal působit její dosavadní místopředseda Ivo Lužný.

Post předsedy organizace se rozhodl opustit sám Jan Navrátil, který Stranu zelených zastupuje v zastupitelstvu, zvolen na kandidátce Změny pro Prostějov. „Budu se více věnovat práci zastupitele a věřím, že Ivo Lužný bude práci předsedy organizace vykonávat dobře,“ vyjádřil se končící předseda základní organizace Jan Navrátil.

Ivo Lužný byl aktivní při sametové revoluci v roce 1989 a poté působil v Občanském fóru a Občanském hnutí. Pracuje jako informatik na Správě železniční a dopravní cesty v Olomouci. Celý život se snaží být občansky aktivní, členem Strany zelených je od roku 2010. V komunálních volbách kandidoval z pátého místa kandidátky Změny pro Prostějov, již dva roky je členem Rady krajské organizace Strany zelených v Olomouckém kraji.

„Jsem rád, že mi členové dali svou důvěru a budu moci navázat na práci Jana Navrátila. Budu usilovat o zvýšení členské základny SZ v Prostějově a zároveň bude pokračovat cyklus besed Zelené fórum se zajímavými osobnostmi zelené politiky,“ představil své záměry nově zvolený předseda Ivo Lužný.

Rozhovor, který před časem poskytl Ivo Lužný Hanáckému Večerníku, je k dispozici zde.

 

Kontakt:

Ing. Ivo Lužný, předseda ZO SZ Prostějov, iluzny@centrum.cz, 723 123 567

Ing. Jan Navrátil, zastupitel za SZ, navratil@habro.cz, 608 403 010