24. 8. 2014

Prostějov – Poté, co rada města schválila záměr demolice budov Jezdeckých kasáren, zvedla se vlna odporu. Prostějovský architekt František Fröml, který je kandidátem Změny pro Prostějov do městského zastupitelstva, vyzval v otevřeném dopise radu města, aby rozhodnutí o budoucnosti této stavby nechala na příštím zastupitelstvu. Dle jeho názoru by v opravených prostorách kasáren mohly být depozitáře prostějovského muzea.

Depozitář prostějovského muzea

„Toto rozhodnutí, s termínem bourání po komunálních volbách, by mělo být ponecháno novému zastupitelstvu,“ domnívá se architekt František Fröml. Podle něj by sela hlavní budova kasáren využít jinak, než problematickou výstavbou multifunkční haly.

Sám architekt František Fröml proto přichází se svým, novým nápadem, jak budovu jezdeckých kasáren využít.  „Hlavní budovu kasáren navrhuji využít jako depozitáře, a výhledově třeba i další výstavní prostory Muzea Prostějovska. Tím se uvolní nevyhovující a nedostatečné prostory depozitáře v přízemí muzea na náměstí TGM, které na náměstí ani nepatří,“ představil svoji představu František Fröml. Dle jeho názoru by se tak otevřela možnost oživení náměstí a zpřístupnění celého přízemí muzea. „Mohou tam být společenské akce,“ myslí si Fröml.

Veřejnost vyloučena z rozhodování

Ve svém otevřeném dopise, který adresoval radě města, architekt vyzývá, aby bylo rozhodnutí ponecháno až příštímu zastupitelstvu vzešlému z voleb. „Situace, kdy z takto závažného rozhodování byla vyloučena veřejnost i její zástupci z řad zastupitelů, není dobrým startem pro toto řešení,“ uvádí František Fröml.

„Vedení města činí další nevratné kroky. Po bourání koupaliště na Kostelecké, rušení obchodní společnosti Společenský dům, nevýhodných smlouvách s TK plus, přichází drahá demolice budovy, která by se dala opravit,“ nechal se slyšet lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. Změna pro Prostějov se domnívá, že není vhodné dělat nezvratné změny na konci volebního období.

Příloha:

Otevřený dopis Františka Frömla radě města

Článek Františka Frömla k této kauze http://zmenaproprostejov.cz/clanky.php?id=3

 

Kontakt:

Ing. arch. František Fröml, froml@atelier-f.cz , 602322863

Ing. Jan Navrátil, navratil@habro.cz , 608403010

www.zmenaproprostejov.cz