12. 6. 2014

Návrh Rady města, schválený na úterním jednání zastupitelstva, počítá s tím, že zanikne společnost, která se v současné době stará o budovu Kascentra a správcovství připadne Domovní správě.
„Jaké úspory přinese zánik společnosti Společenský dům? A je přiřazení kascentra k Domovní správě správné? Proč ne třeba k Národnímu domu, který má větší zkušenosti s pořádáním kulturních akcí?“ dotázal se předseda prostějovských zelených Jan Navrátil. Domovní správa má technický aparát, odhad úspor je dle jednatele Domovní správy Vladimíra Průši v řádu statisíců. Opoziční zastupitel Josef Augustin však oponoval tím, že náklady na likvidátora společnosti převýší ušetřené roční náklady.
Debata se na jednání stočila i k samotnému bourání Kascentra a „přesunu“ sálu mimo centrum města. Náměstkyně primátora Alena Rašková vyjádřila obavu o technický stav budovy, názoru bezpečnostního technika navzdory.
„Společenský dům Prostějov vykazoval za minulý rok ztrátu 1,8 milionu. V porovnání s lázněmi, stadionem či aquaparkem, který byl předražený už při stavbě, to není velká částka,“ upozornil Navrátil a shrnul: „Koalice těsnou většinou 18 hlasů zrušila Společenský dům, s.r.o. a správu KASC převedla pod Domovní správu, která to sice neumí lépe, ale bude to další hřebíček do rakve zatím rozumně fungující budovy.“