17. 10. 2018

ANO + Pévéčko + ODS + ČSSD. Tyto strany budou mít většinu v zastupitelstvu, voliči jim dali mandát. Z mého pohledu je to ale koalice přátel starých pořádků.

Ještě více posílí vliv náměstka Jiřího Pospíšila, který i v rámci vlastní kandidátky šel níž a nyní by měl vykonávat funkci prvního náměstka. Kariéristy, který vystřídal už několik stran a který začínal už jako mladý agilní člen KSČ.

Tvrzení ODS, že svou účastí v koalici brání tomu, aby u moci v Prostějově byli komunisté, je naprosto alibistické, když právě kariérní komunista Pospíšil bude nadále zásadním způsobem ovlivňovat dění v Prostějově. Ostatně i druhý náměstek hnutí Pévéčko Jan Krchňavý je bývalý člen KSČ. V čem jsou tito kariéristé méně nebezpeční než ti dva komunisté, kteří zůstali ve straně doteď? Proč zastupitelům za ODS před lety nevadilo, že například post předsedy kontrolního výboru nedávají nejsilnější opoziční straně, ale komunistovi Šlamborovi?

Rovněž reprezentanti ODS se na koalici s těmito lidmi podíleli už v minulosti a mají to natrénováno: Seděli v koalici jak s lidmi z dnešního Pévéčka, tak se sociálními demokraty a Jaroslavem Faltýnkem, který nyní obléká dres ANO. Čekal někdo změnu z tohoto směru?

Za ČSSD bude náměstkyní dosavadní primátorka Rašková, za jejíhož působení v čele města klesly preference sociálních demokratů z 25 % na 11. Svým vystupováním je nyní nechvalně proslulá po celé republice.

ANO, které jakoby nic před volbami užívalo reklamní plochy Černoškovy TK plus, nositelem změny poměrů rovněž nebude, zejména ne v čele s Faltýnkem, který v minulém období byl přítomen asi na 10 % jednání a nemá dostatek soudnosti na to, aby už do prostějovského zastupitelstva nekandidoval. 28 let působení tam mu nestačí.

Slibuji, že v průběhu období nebudu mlčet. Svou roli zastupitele beru velmi vážně a ukážu, jak aktivně ji člověk může vykonávat.

 

Martin Hájek