30. 6. 2014

Jak jsme vás na tomto webu již informovali, na minulém jednání zastupitelé rozhodli o zrušení fungujícího Společenského domu. Na čtvrtečním zasedání zastupitelé TOP 09 navrhli revokaci tohoto usnesení, jejich návrh měl podporu zelených.
Na programu zasedání bylo schválení investičních opatření, například  uvolnění financí na víceúčelové hřiště na ulici Anenská.
Nerušme fungující firmu
Zastupitel Aleš Matyášek (TOP 09), člen spolku Pro Prostějov, předložil v rámci podnětů členů zastupitelstva návrh revokovat usnesení z minulého jednání zastupitelstva, tedy nerušit Společenský dům.
Náměstek primátora Jiří Pospíšil (zvolen za ODS) oponoval údajným neúčelným využitím finančních prostředků v podobě opravy bytu v „kascentru“.
„Oprava bytu není důvodem pro rušení fungující společnosti,“ odpověděl mu Matyášek.
„Ekonomicky je ztrátovější likvidace společnosti než její zachování, návrh zastupitele Matyáška má naši podporu,“ nechal se slyšet předseda prostějovských zelených Jan Navrátil.
V srpnu si Prostějované nezaplavou
 
Zastupitelka Danuše Pelikánová (TOP 09) se dotázala na zkrácení otevírací doby městských lázní, které je plánováno na srpen (v červenci jsou lázně uzavřeny).
„Protože to fungovalo dříve, zachovali jsme to i pro letošní rok,“ argumentoval jednatel Domovní správy Vladimír Průša.
A co na to prostějovští zelení? „Chápu, že v červenci je nutné provést opravy, v srpnu by ale otevřeno být mohlo více. Lázně mají fungovat jako služba veřejnosti a na rozdíl od aquaparku jsou místem vhodným pro plavání. V případě nepříznivého počasí je to jediný krytý bazén v okruhu 20 km.  Netuším, kolik ušetříme provozem jen některé dny, ale jednoznačně v prázdniny by měla být otevírací doba širší,“ myslí si Jan Navrátil (SZ).